Druhý díl knižní trilogie DOOM v prodeji!

Překladatel knižní trilogie DOOM nás dnes informoval o tom, že se do prodeje dostal již druhý díl s podtitulem Peklo na zemi. Spolu s touto informací nám ještě zaslal krátkou ukázku a stručný popis:

Stručný popis druhého dílu:

Na konci prvního dílu jsme Flynna „Flye“ Taggarta a Arlene Sandersovou opustili poté, co porazili pavoučí mozek velící operaci cizinců na Deimu a vrátili se zpět na povrch měsíce. Země se zmítá v záblescích výbuchů, jak se nad ní ďáblovi přisluhovači snaží získat kontrolu. Naši hrdinové se proto co nejdříve musí vrátit zpět domů, aby se mohli spojit s lidmi, kterým se podařilo přežít první útok démonů. Po „přistání“ v utažské poušti zamíří směrem k hlavnímu městu mormonů, Salt Lake City. Zde nalézají jednu z největších skupin hnutí odporu a seznamují se s novými přáteli – bývalým elitním ostřelovačem Albertem Gallatinem a teprve čtrnáctiletou počítačovou programátorkou a hackerkou Jill Lovelaceovou. Společně dostanou rozkaz zamířit do Los Angeles, kde se nalézá nejbližší „nervové“ centrum invaze. Jejich úkolem je získat přístup k počítačovému systému vetřelců, stáhnout specifikace jejich nejzákladnějších technologií a doručit je do střediska válečných technologií na havajském ostrově Oahu. Jak už to tak bývá, pečlivě naplánovaná mise vezme velmi brzy za své a naši hrdinové se musejí americkým západem probíjet pouze za pomoci svého důvtipu a svých schopností. V pomalejším tempu, než jsme byli zvyklí u prvního dílu, naši hrdinové debatují o tom, kdo stojí v pozadí invaze, co je k tomu vedlo i o tom, co všechno by byl člověk schopen udělat pro záchranu své vlastní rasy. Společně zažijí regulérní válečný konflikt v první linii, souboj s parním démonem v jedoucím vlaku, infiltraci do řad nemrtvých či přestřelku v letadle. Pokud uspějí, lidstvo nebude připsáno na seznam vyhynulých druhů.

Exkluzivní ukázka:

Pavouk se znovu pohnul! Nestihla jsem se skrčit a noha mě přitiskla k protipožární zdi zadního vagonu. Uvízla jsem jako moucha v síti pavoučího mozku. Nevydala jsem ani hlásku. Jen stěží jsem mohla dýchat, ale tentokrát jsem nezpanikařila. Démon nevěděl, že tam jsem, a tak jsem zůstala viset. Zabil by mě v okamžiku, kdy by si uvědomil moji přítomnost, stejně jako bych já zašlápla brouka. Na živu jsem byla jen proto, že mě celou schovala právě jeho obrovská noha. Samozřejmě by mě mohl zabít, aniž by zjistil, že tam jsem. Stačilo, aby se pořádně opřel a rozdrtil by mě. Nejpevněji mě ke stěně tiskl proti kolenu. Horní částí těla jsem mohla pořád hýbat a mohla se natáhnout dopředu. Takže jsem udělala to, proč jsem sem přišla. Raději jsem ani nemyslela na to, co by se stalo, kdyby se mi to nepodařilo. Popruh jsem omotala kolem nohy celkem čtyřikrát a pokaždé se mi zastavilo srdce. Kdysi jsem byla v dívčím skautu a jediné, co jsem si tam odtud pamatovala, bylo, jak uvázat dvojitý uzel. A tak jsem uvázala ten zatraceně nejlepší dvojitý uzel svého života! Skvělé. A co teď? Teď zemřeš, holčičko…

 

Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji zakoupit buď v knihkupectví za 219 Kč nebo na Fantasy Shopu za 175 Kč. Pokud jste ještě nečetli první díl Po kolena v mrtvých, můžete si ho zakoupit za 183 Kč.
Třetí díl s podtitulem Pekelné nebe je již přeložen a nyní u něj začínají korekce, do prodeje se dostane v rozumném odstupu za druhým dílem.

guest


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments