Nepřátelé - DOOM 3

Obrázky a texty v této sekci jsou převzaty z Planetdoom. Přeložil Jumbik.

Zombie

Oškliví, pomalí a mrtví. Opět naživu a naštvaní tito hnijící občané UACu opět povstali ze své smrti aby upravili váš stávající život na ten samý jako mají oni. Živoucí peklo.

 

Commando Zombie

Vojáci z pekla. Vyzbrojeni svým chapadlem nebo rotačákem tito brutální zabijáci vysláni na základnu stopují přeživší po invazi a ujišťují se že neudělají žádný další krok.

 

Z-Sec

Bývalí ochránci experimentálních laboratoří UACu se nyní proměnili z přítele na nepřítele s extrémní chutí po pomstě.

 

Chainsaw Zombie

Bývalá část údržbářů na UACu se nyní namísto opravování malých problémů snaží tyto problémy vytvořit. Obvykle viděni ozbrojeni motorovou pilou jedním z jejich oblíbených nástrojů v dobách práce.

 

Flaming Zombie

Ne nejedná se o alkoholický nápoj ale o chodící tyčku bez očí či nosu. Plameny pronikají z jeho těla při pokusech o spálení všeho okolo. Sejměte ho rychle než se dostane do vaší blízkosti aby si z vás udělal roastbeef.

 

Imp

Tyto potvory s mnoha očima mohou skákat na velké vzdálenosti nebo se držet zpět a chrlit na vás ohnivé koule. Tiší a smrtelní je pro ně nejlepší označení. Schovávají se v temných rozích nebo plazí po stropech kde čekají na správný okamžik pro smrtelný útok.

 

Pinky Demon

Z části organičtí z části mechaničtí představují tito démoni pekelné ztělesnění býka. Jsou schopni srazit vás svojí hlavou nebo roztrhat svými jako břitva ostrými zuby. Jakmile vás zažene do kouta nebo srazí pod sebe jste oddáni napospas jeho zubům které vámi projdou jako horký nůž máslem.

 

Lost Soul

Pohybující se ve skupinách hledají tyto hrůzostrašné hlavy každou žijící duši na základně. Nemají žádná těla a pohled na jejich ohněm poháněné hlavy je příšerný. Jakmile zaslechnete jejich přibližující se skřeky buďte si jistí že jste schováni.

 

Hell knight

Hřmoucí monstrum známé jako pekelný rytíř zažene i ty nejtužší vojáky třesoucí se strachem do kouta. Pouhá velikost bestie a zuřivost jeho útoků ho činí jedním z největších zabijáků a nejsmrtelnějších démonů. Jsou schopni uchopit člověka a mávat s ním okolo jako s panenkou. Pohybují se pomalu ale jejich síla to kompenzuje. Tyto kreatury by se neměly brát na lehkou váhu.

 

Trite

Potomstvo Vanguar s převrácenou hlavou putující ve skupinách a velmi často se schovávající čekajíc na pravou chvíli na vás vyběhnout. Často běhají po stropech či zdech kde se snadno přemisťují díky své pavučině.

 

Tick

Obvykle útočí v hejnech z dir ve zdech nebo skrze roztrhané pletivo. Útočí kousáním a výbuchy což může přivodit opravdu velké poškození. Jsou jedni z nejslabších nepřátel což je činí snadno sestřelitelné předtím než se k vám přiblíží.

 

Cherub

Démon s tváří dítěte a hmizími křídly. Tato šeredná forma pekelného démona je schopna utkvět ve vaší mysli opravdu dlouho činíc tak nechutné noční můry. Pokřivený úsměv a bzukot křídel fascinuje do té doby nežli na vás zaútočí svými třemi drápem zakončenými pařáty.

 

Revenant

Zjevně již z dáli má tato kreatura poloprůsvitné tělo které obklopuje jeho kosti. Zeleně svítící oči odvedou vaši pozornost od dvou raketových odpalovačů na jeho ramenou. Tím že útočí na velkou vzdálenost a zároveň i na blízko svým pravým pařátem se zněj stává smrtící nepřítel.

 

ArchVile

Zrozen z ohňů pekla je ArchVile jeden z nejvíce unikátních démonů kteří přišli na UAC. Je schopný povolat spojence aby udělali špinavou práci za něj. Jakmile ho uvidíte buďte připraveni na více nepřátel kteří poslušně přijdou na jeho zavolání.

 

Wraith

Velmi podobný impovi a často je za něj považován což může být vaše osudová chyba. Dokáže se teleportovat do vaší blízkosti a zaútočit velmi tvrdě.

 

Mancubus

Největší z ne bosových nepřátel je tato pomalu pohybující se bestie velmi lehký cíl pro vaše zbraně. Jeho rychlopalné blástry způsobují plošné poškození a pokud nejste dostatečně obratní aby jste se jim vyhnuli skončíte v tratolišti krve.

 

Maggot

Docela slabí a neuvěřitelně rychlí. Tyto potvory skáčí aby na vás zaútočily. Perfektně načasovaný výstřel z brokovnice by měl tyto opruzující ale zastrašující nepřátele sundat.

 

Cacodemon

Tato létající bestie je celkem tuhá ale díky jeho pomalému pohybu se stává lehkým cílem. Při střílení do Caca ho můžete postrkovat po okolí ale buďte na stráží před jeho ohnivými koulemi s plošným poškozením.

 

Bossové

Vangary

Napůl pavouk napůl člověk a královna Tritů. Tato pavoučí mamka útočí pomocí telekinetický házenými věcmi takže zůstat stát na místě by byla vaše poslední věc co by jste udělali. Také na vás může zaútočit svými svěráky a zuby takže dalekonosné zbraně jsou plus.

 

Sabaoth

Sabaoth je prcek s BFG a tankem pro svůj pohyb. Pokuste se vyhnout jeho nájezdům nebo neúprosné palbě. Všechno co můžete je střílet, uhýbat a doufat v nejlepší. Jinak budete sbírat části svého těla z druhé strany arény.

 

Guardian

Slepý jako netopýr používá „hledače“ namísto očí. Jakmile vás zachytí svými „hledači“ udělá z vás dva malé mariňáky. Vyhýbejte se jim jak jen můžete.

 

CyberDémon

Nejšpatnější ze špatných špatňáků. Tento hlavní démon je zaměřen na zamáčknutí vás do země a je toho velice schopen. Je lepší být v pohybu kvůli vyhnutí se jeho nemířeným raketám z odp